דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי שלום אורח הרשם
כתובת מגורים/מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

איך לכתוב קורות חיים מנצחים?

מטרת קורות החיים היא למעשה הדרך להביא לידי ביטוי את היכולות שלכם, הכישורים, הניסיון שלכם ולשכנע כי אתם המתאימים ביותר לתפקיד לכן חשוב לשמור על אמינות של הדברים אך לחשוב איך לשקף את ההישגים שהשגתם בצורה המיטבית.

להיכנס לכובע של המעסיק

חשוב מאוד לזכור כי היכולת שלכם לדעת מה המעסיק – שעובר על עשרות אם לא מאות קורות חיים – מחפש. פעמים רבות מעסיקים יחפשו את אותו מועמד אשר יבטא בצורה כנה את היכולות שלו בצורה שונה מהמקובל – למשל משפט כמו "אני מעוניין ללמוד ומודע לכך שנדרש זמן וסבלנות" יכולה ליצור עניין וסקרנות מצד המעסיק להזמין לראיון את המועמד.

לא לסלף מידע

הערך החשוב ביותר שעומד מעל הכל הוא כתיבת קו”ח הכוללים רק מידע אמת ולא לפתח פער בלתי מוסבר בין הכתוב בקורות החיים לבין המציאות. פער כזה עלול להביא לפסילת מועמדות. כתיבת קו”ח טובה היא גם ממוקדת משרה, כלומר, קורות חיים אשר בנויים בצורה אופטימאלית עבור המשרה שאותה אתם מבקשים. חשוב לזכור כי יש מידע שקל מייד לזהות כמו למשל כישורי שפה או כישורים מיוחדים וחשיפה של מידע מסולף תוביל לפסילה מיידית של המועמד.

התאמה למשרה

התאימו את קורות חיים למשרה המוצעת, הדגישו את הפרטים הרלוונטיים למשרה הספציפית והמעיטו בפרטים אחרים, הכול בהתאם למהות המשרה ודרישותיה. לכל משרה יש דרישות ספציפיות לה. מנהל חברת ההיי טק שתרצו לעבוד בה יתעניין היכן למדתם ואיזה ניסיון יש לכם בתחום ולא באיזו עבודת סטודנטים זמנית עבדתם בזמן הלימודים.
נסו להראות למעסיק את מה שהוא רוצה – הדגישו את ההכשרות המתאימות ואת הניסיון התעסוקתי הרלוונטי.

מכתב נילווה

מומלץ מאוד להגיש קורות חיים יחד עם מכתב נלווה (מכתב פניה אישי למעסיק) המפרט את כישוריכם ומספר על העניין שאתם מוצאים בתפקיד ועל הסיבה שאתם מעוניינים לעבוד בו. כדאי שיהיה קצר וענייני ולהרחיב בו את יכולות או תכונות רלוונטיות שאינן משקפות בעמוד קורות החיים.

עוד בנושא קורות חיים

חיפוש עבודה זמנית אנו מעוניינים לחלוק איתכם את הידע שלנו ולהגיש בפניכם סקירה אודות סוגי אנשים שעוסקים בתחום של חיפוש עבודה זמנית, לחלק אותם לקטגוריות, ולספק טיפים לכל סוג אוכלוסיה שנמנה עם אוכלוסיה כללית זו.
עבודה במרחק הליכה עבודה במרחק הליכה היא חלומם של רבים, ומציאת עבודה קרובה לבית טומנת בחובה יתרונות רבים. לכן אין פלא שכה רבים מחפשים אחריה
צרות של עשירים: כך תבחרו בין כמה הצעות עבודה ידוע שקשה למצוא את העבודה המושלמת, אבל לפעמים, הקושי הוא דווקא לבחור בה מבין הצעות נתונות. נכון, אם אתם מתמודדים מול ריבוי של הצעות עבודה אז בהחלט ניתן לומר שיש לכם מזל בחיים, אבל מנגד, זו סיטואציה מלחיצה ביותר.