דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי שלום אורח הרשם
מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

איך לכתוב קורות חיים מנצחים?

מטרת קורות החיים היא למעשה הדרך להביא לידי ביטוי את היכולות שלכם, הכישורים, הניסיון שלכם ולשכנע כי אתם המתאימים ביותר לתפקיד לכן חשוב לשמור על אמינות של הדברים אך לחשוב איך לשקף את ההישגים שהשגתם בצורה המיטבית.

להיכנס לכובע של המעסיק

חשוב מאוד לזכור כי היכולת שלכם לדעת מה המעסיק – שעובר על עשרות אם לא מאות קורות חיים – מחפש. פעמים רבות מעסיקים יחפשו את אותו מועמד אשר יבטא בצורה כנה את היכולות שלו בצורה שונה מהמקובל – למשל משפט כמו "אני מעוניין ללמוד ומודע לכך שנדרש זמן וסבלנות" יכולה ליצור עניין וסקרנות מצד המעסיק להזמין לראיון את המועמד.

לא לסלף מידע

הערך החשוב ביותר שעומד מעל הכל הוא כתיבת קו”ח הכוללים רק מידע אמת ולא לפתח פער בלתי מוסבר בין הכתוב בקורות החיים לבין המציאות. פער כזה עלול להביא לפסילת מועמדות. כתיבת קו”ח טובה היא גם ממוקדת משרה, כלומר, קורות חיים אשר בנויים בצורה אופטימאלית עבור המשרה שאותה אתם מבקשים. חשוב לזכור כי יש מידע שקל מייד לזהות כמו למשל כישורי שפה או כישורים מיוחדים וחשיפה של מידע מסולף תוביל לפסילה מיידית של המועמד.

התאמה למשרה

התאימו את קורות חיים למשרה המוצעת, הדגישו את הפרטים הרלוונטיים למשרה הספציפית והמעיטו בפרטים אחרים, הכול בהתאם למהות המשרה ודרישותיה. לכל משרה יש דרישות ספציפיות לה. מנהל חברת ההיי טק שתרצו לעבוד בה יתעניין היכן למדתם ואיזה ניסיון יש לכם בתחום ולא באיזו עבודת סטודנטים זמנית עבדתם בזמן הלימודים.
נסו להראות למעסיק את מה שהוא רוצה – הדגישו את ההכשרות המתאימות ואת הניסיון התעסוקתי הרלוונטי.

מכתב נילווה

מומלץ מאוד להגיש קורות חיים יחד עם מכתב נלווה (מכתב פניה אישי למעסיק) המפרט את כישוריכם ומספר על העניין שאתם מוצאים בתפקיד ועל הסיבה שאתם מעוניינים לעבוד בו. כדאי שיהיה קצר וענייני ולהרחיב בו את יכולות או תכונות רלוונטיות שאינן משקפות בעמוד קורות החיים.

עוד בנושא קורות חיים

חיפוש עבודה מהבית לאמהות בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים לעבוד מהבית הוא לא חלום, הוא מציאות עבור אנשים רבים. בין אם מדובר בחיפוש עבודה מהבית לאמהות, ובין אם בעבודה מהבית לבעלי מקצוע אחרים
חיפוש עבודה בצפון - למצוא עבודה מהר מהצפוי חיפוש עבודה בצפון הוא בהחלט לא דבר של מה בכך. יש שאומרים שלחפש עבודה – זו עבודה בפני עצמה ובצפון הארץ המשימה פעמים רבות סבוכה יותר מאשר בשאר חלקי המדינה.
לא נרדמים? התפקוד שלכם בעבודה עלול להיפגע! שינה טובה, מעבר היותה מאוד מספקת ומפנקת, תורמת באופן ישיר לטעינת מצברים פיזיולוגים ומשמרת רמת רעננות ותפקודיות גבוה בבני האדם. כאשר השינה שלנו נפגעת ונמנעת מאיתנו האפשרות של טעינה מחדש התוצאות עלולות להיות הרסניות ביותר לגוף ולנפש.
נקה סגור