דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי סוכן חכם שלום אורח הרשם פרסם משרה
מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

איך לכתוב קורות חיים מנצחים?

מטרת קורות החיים היא למעשה הדרך להביא לידי ביטוי את היכולות שלכם, הכישורים, הניסיון שלכם ולשכנע כי אתם המתאימים ביותר לתפקיד לכן חשוב לשמור על אמינות של הדברים אך לחשוב איך לשקף את ההישגים שהשגתם בצורה המיטבית.

להיכנס לכובע של המעסיק

חשוב מאוד לזכור כי היכולת שלכם לדעת מה המעסיק – שעובר על עשרות אם לא מאות קורות חיים – מחפש. פעמים רבות מעסיקים יחפשו את אותו מועמד אשר יבטא בצורה כנה את היכולות שלו בצורה שונה מהמקובל – למשל משפט כמו "אני מעוניין ללמוד ומודע לכך שנדרש זמן וסבלנות" יכולה ליצור עניין וסקרנות מצד המעסיק להזמין לראיון את המועמד.

לא לסלף מידע

הערך החשוב ביותר שעומד מעל הכל הוא כתיבת קו”ח הכוללים רק מידע אמת ולא לפתח פער בלתי מוסבר בין הכתוב בקורות החיים לבין המציאות. פער כזה עלול להביא לפסילת מועמדות. כתיבת קו”ח טובה היא גם ממוקדת משרה, כלומר, קורות חיים אשר בנויים בצורה אופטימאלית עבור המשרה שאותה אתם מבקשים. חשוב לזכור כי יש מידע שקל מייד לזהות כמו למשל כישורי שפה או כישורים מיוחדים וחשיפה של מידע מסולף תוביל לפסילה מיידית של המועמד.

התאמה למשרה

התאימו את קורות חיים למשרה המוצעת, הדגישו את הפרטים הרלוונטיים למשרה הספציפית והמעיטו בפרטים אחרים, הכול בהתאם למהות המשרה ודרישותיה. לכל משרה יש דרישות ספציפיות לה. מנהל חברת ההיי טק שתרצו לעבוד בה יתעניין היכן למדתם ואיזה ניסיון יש לכם בתחום ולא באיזו עבודת סטודנטים זמנית עבדתם בזמן הלימודים.
נסו להראות למעסיק את מה שהוא רוצה – הדגישו את ההכשרות המתאימות ואת הניסיון התעסוקתי הרלוונטי.

מכתב נילווה

מומלץ מאוד להגיש קורות חיים יחד עם מכתב נלווה (מכתב פניה אישי למעסיק) המפרט את כישוריכם ומספר על העניין שאתם מוצאים בתפקיד ועל הסיבה שאתם מעוניינים לעבוד בו. כדאי שיהיה קצר וענייני ולהרחיב בו את יכולות או תכונות רלוונטיות שאינן משקפות בעמוד קורות החיים.

עוד בנושא קורות חיים

להתאים את קורות החיים למשרה אחת הטעויות הנפוצות ביותר שגורמת לכך שמועמדים לא מוזמנים לראיונות היא שקורות החיים שלהם לא מתאימים למשרה המבוקשת. זה ברור, אך הבעיה היא..
איך לכתוב קורות חיים מנצחים? מסמך קורות החיים הוא למעשה חלון הראווה שלכם. בדיוק כמו שאנו הולכים לקניות בקניון ופעמים רבות ההחלטה האם להיכנס לחנות אחת ולדלג על אחרת היא בהתאם לאופן בו מוצגים הפריטים בחלון הראווה שלה, כך בדיוק המעסיק יקבע האם להמשיך לקרוא את המסמך או לדלג עליו למועמד הבא בהתאם לאופן ולצורה בו הוא נכתב.
איך להתכונן לריאיון עבודה מברוכ. עברת את השלב הראשון של סינון קורות החיים והזמינו אותך לראיון עבודה. אם הגעת לשלב הזה כנראה שיש לך את הכישורים המתאימים וכעת מה שנותר הוא לעשות את הרושם הנכון שישכנע את המעסיק הפוטנציאלי כי אתם האדם המתאים לתפקיד הנחשק.
קורות חיים שאין מה לכתוב ניסיון עבודה צריך לצבור וכמובן שצריך להתחיל מהתחלה ולכן, כאשר מחפשים עבודה בפעם הראשונה – בין אם לאחר השירות הצבאי או אחרי הלימודים באוניברסיטה – רבים שואלים את עצמם, אז מה אפשר לכתוב בקורות החיים? אז כשאין ניסיון, או במילים אחרות אין כמעט "קורות" מה אפשר לכתוב?
נקה סגור