דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי שלום אורח הרשם
כתובת מגורים/מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

איך לכתוב מכתב ההתפטרות?

אתם נדרשים גם להגיש הודעה על כך בכתב. לא מדובר בצעד שהוא בגדר אופציה הנתונה להחלטתו של העובד אלא זו חובתו על פי חוק והוא חייב להיעשות על פי כללים שגם הם כתובים בספר החוקים של מדינת ישראל. נוהל זה תקף גם למעסיק המעוניין לפטר את העובד חייב לעשות זאת באמצעות מכתב כתוב.
מועד הגשת מכתב ההתפטרות חייב להיעשות מספר ימים מראש ולפני כניסת ההתפטרות לתוקף זאת בהתאם למידת הוותק שלו במקום עבודתו. לדוגמא, במהלך ששת חודשי עבודתו הראשונים - יום אחד מראש עבור כל חודש עבודה ואילו לאחר שנת עבודתו הראשונה - חודש ימים מראש.
חשוב לומר שניסוח מכתב ההתפטרות הוא חיוני למטרות כגון זכאות לקבלת פיצויי פיטורי, או כשמצב העסקתכם אינו ברור לכם ולכן אנו ממליצים תמיד להיעזר בעורך דין המתמחה בדיני עבודה. יחד עם זאת, מכתב התפטרות הוא בעל אופי פורמאלי מקובל ומשמש כתבנית, שאתם יכולים לשלב את התוכן הנכון עבורכם.
להלן נוסח פנייה:
לכבוד 
תאריך: 2.2.15

חברת עובדים 24/7
רחוב העמל 2
קרית עובד

שלום רב,
 
הנדון: הודעה על סיום העסקה

 
ברצוני  להודיע על התפטרותי מהחברה, עקב תחושת מיצוי תפקידי.

התפטרותי תיכנס לתוקף בעוד חודש מהיום בהתאם לחוק הודעה מוקמת, דהיינו, ביום 2/2/15
הנני מודה לכם על תקופת עבודתנו המשותפת וההזדמנות שהענקתם לי. בתקופה זו למדתי והתקדמתי בזכות הכלים והסביבה התומכת שאפשרה זאת.

בתודה ובברכה,
עובד המסור 
יש לשים לב לכמה דגשים במכתב:
הפנייה:
מכתב התפטרות פותח בפנייה למנהל הישיר שלכם, למחלקת משאבי אנוש או לחברה באופן כללי. בשורת הנדון ציינו כי מדובר בהודעה מוקדמת על סיום עבודה ותאריך.

פרגון:
אל תשכחו כי יתכן שתזדקקו להמלצה בעתיד ממקום העבודה הנוכחי ולכן כדאי לסיים ברוח טובה, גם אם לא הייתם מרוצים במקום העבודה. לכן פתחו בכמה מילות הערכה, גם אם אין לכם כאלה. משהו בנוסח "ברצוני להודות על ההזדמנות לעבוד בחברה". כדאי בכל זאת לסיים עם טעם טוב גם אצל המעסיק.

סיבה לעזיבה:
  מכתב הפיטורים אינו המקום לפתוח בהאשמות. "החלטתי להודיע על סיום עבודתי" בהחלט מספק ואין צורך לגרום לתחושה כי אתם עוזבים בצורה מרירה או כעוסה.

תאריך עזיבה: 
חשוב לציין מתי מועד העזיבה נכנס לתוקף. כדאי לקחת בחשבון מרכיבים כמה זמן התחייבתם בחוזה או מבחינה חוקית. הוסיפו כי בכוונתכם לבצע חפיפה ושאתם מתכוונים לסיים את העבודה בצורה הוגנת.

עוד בנושא יחסי עובד מעביד

קורות חיים שאין מה לכתוב ניסיון עבודה צריך לצבור וכמובן שצריך להתחיל מהתחלה ולכן, כאשר מחפשים עבודה בפעם הראשונה – בין אם לאחר השירות הצבאי או אחרי הלימודים באוניברסיטה – רבים שואלים את עצמם, אז מה אפשר לכתוב בקורות החיים? אז כשאין ניסיון, או במילים אחרות אין כמעט "קורות" מה אפשר לכתוב?
לחזור לשוק העבודה לאחר מספר שנים בהם לא עבדתם מסיבות שונות, לידה של ילדים, חופשה ארוכה, משבר ממושך או כל סיבה אחרת – החלטתם לחזור העבודה. לא מדובר במשימה פשוטה בחיפוש עבודה שוב לאחר תקופת נתק אך היא בהחלט אפשרית
חיפוש עבודה קרובה לבית מחפשים עבודה במרחק נגיעה? רוצים למצוא עבודה במרחק נגיעה? אתם בעמוד הנכון! ...