דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי שלום אורח הרשם
מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

איך להתכונן לריאיון עבודה

את הכישורים שלכם והיכולות האישיות שאתם מביאים לתפקיד לא תצליחו לשנות אבל אין ספק כי אם תתכוננו נכון לראיון תוכלו להגדיל משמעותית את סיכוי הקבלה שלכם לתפקיד. כי אחרי הכל כבר נאמר ש"אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשון".

אספו מידע על מקום העבודה

איסוף מידע והכנה מוקדמת של מקום העבודה הוא חיוני בטרם תגיעו לראיון. כיום, עם אתר החברה, גוגל והרשתות החברתיות כבר לא מדובר במשימה מורכבת מדי. הבינו על המאפיינים של החברה ועובדיה, המבנה הארגוני, סוג הפעילות. כדאי לנסות לדבר עם אנשים העובדים בחברה או עבדו בעבר על ההתנסות שלהם עם המקום.
נסו להבין מהם הכישורים הדרושים לעבודה במקום זה, מעבר לכישורים הפורמליים הכתובים במודעה ומהם התכונות הזוכות להערכה גבוהה יותר בארגון. כמובן שכדאי לאסוף מידע מקדים על המראיין או מי אמור לראיין אתכם ותפקידו בארגון וללמוד על אופיו, מעמדו בארגון ומהם התכונות שאותם הוא מעריך.

הימנעו מתקלות צפויות

אל תחכו לדקה ה – 90 וכדאי לוודא מראש היכן מתקיים הראיון, מה דרכי ההגעה והאם צפויים בפקקים בדרך. כדאי כמובן לצאת עם מקדם בטחון על כל צרה וכמובן להכין מראש פריטים הנדרשים לראיון כמו קורות החיים, תעודת זהות, המלצות ועוד. רצוי מאוד להקדים וללכת לישון

הופעה נאותה

כמעט ואין צורך לומר זאת אך כמובן  הגיעו לריאיון בלבוש הולם, מכובד, מסודר ומטופח, יחד עם זאת, השתדלו להיות מי שאתם- מראיינים מאוד רגישים לזיוף ולחוסר אותנטיות. 
השתדלו לישון טוב בלילה שלפני ולבוא עירניים וחינניים.

שפת גוף ואנרגיות

זכרו שבמהלך הראיון אתם מדברים ומתבטאים גם באמצעות שפת הגוף. המעסיק והמראיין מקשיבים לא רק לדברים הנאמרים, אלא גם למכלול התנועות והסימנים אשר הנכם מבצעים מבלי לשים לב. אם אתם נרגשים –  עדיף לעצור לרגע, אולי אף לשתף את המראיין, הכנות עשויה להביא להקלה רבה. 

לפני הראיון ואחריו

תהליך הקבלה אינו מתחיל ונגמר רק בראיון אלא גם בזמן ההמתנה ייתכן ואתם נבחנים: פקידת הקבלה/ מזכירה או כל אדם אחר בחלל ההמתנה יכול להיות עדות לאופן בו אתם מתנהלים ולומר למראיין במידה וראו משהו חריג. היו חביבים כלפי העובדים במשרד, וזכר ושגם זמן זה עשוי להוות חלק מתהליך הבחינה והתבוננות.

שלב השאלה המכשילה

כמובן ועלולות לעלות שאלות מכשילות בראיון העבודה הנוגעות לכלל המרואיינים וישנן שאלות ספציפיות שעשויות לצוץ מתוך קורות החיים הפרטניים שלכם .
כדאי לנסות לחשוב על מכשלות שעלולות לצוץ – לדוגמא פרק זמן ממושך שלא עבדתם, זמן קצר במקום עבודה מסוים, חוסר בכישורים רלוונטיים כמו השכלה. התאמנו והתכוננו בעזרת עם מי שעבר לאחרונה ראיונות עבודה / איש מקצוע בתחום משאבי האנוש/ יועץ קריירה.

שאילת שאלות

בסיום הראיון המראיין נוהג לשאול האם גם לכם יש שאלות וכדאי לנצל זאת לא רק כדי ללמוד על העבודה אלא גם להצטייר כאנשים חושבים ובעלי בטחון.

עוד בנושא קורות חיים

עבודה זמנית עבודה מוגדרת כזמנית כאשר היא מוגדרת מראש לזמן מוגבל, אם על ידי המעסיק ואם על ידי העובד. עבודה מעין זו יכולה להיות בשלל תחומים ומקצועות ולהתאים לצעירים הרוצים למצוא את עבודתם הראשונה, לאנשים אשר זקוקים לתוספת לקורות החיים ולכל מי שאינו רוצה להתחייב למקום העבודה לזמן רב מכל סיבה שהיא.
משרות פנויות בדרום יש כאלה שיגידו שמציאת משרות פנויות בדרום היא מטלה לא פשוטה, וכי רמת האבטלה בדרום הארץ היא גבוהה משאר חלקי הארץ, אך אנשים שהתנסו במערכת החיפוש היחודית שלנו יאמרו דוקא אחרת
משרות פנויות בצפון מחפשים משרות פנויות בצפון? אתם בעמוד הנכון! כאן תמצאו את העבודה המושלמת בשבילכם, במרחק קצר מהבית. כבר לא צריך לנסוע מרחקים גדולים בזכות המערכת החדשנית שלנו ...
כמו כפפה ליד? כך תחליטו אם מקום העבודה מתאים לכם האם יש לכם מושג מהו מקום העבודה המתאים לכם יותר מכל? מהו סוג החברה בה כדאי לכם לעבוד? איזה סוג של ארגון? הנה כמה עצות על מנת שתמצאו לעצמכם את מקום העבודה האולטימטיבי.
נקה סגור