דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי שלום אורח הרשם
מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

קורות חיים שאין מה לכתוב

ניסיון עבודה צריך לצבור וכמובן שצריך להתחיל מהתחלה ולכן, כאשר מחפשים עבודה בפעם הראשונה – בין אם לאחר השירות הצבאי או אחרי הלימודים באוניברסיטה – רבים שואלים את עצמם, אז מה אפשר לכתוב בקורות החיים? אז כשאין ניסיון, או במילים אחרות אין כמעט "קורות" מה אפשר לכתוב?
אז גם ללא ניסיון תעסוקתי עדיין ניתן לכתוב קורות חיים שיכולים להרשים את המעסיק הפוטנציאלי ולשכנע אותו שאתם המועמדים המתאימים לתפקיד – או לפחות לזמן אתכם לראיון עבורכם. להלן מספר נקודות שחשוב לשים אליהם לב.
פרטים אישיים: כבר נאמר שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים ולכן חשוב קודם כל שקורות החיים ייראו בצורה אסטטית ומסודרת, כמובן ללא שגיאות כתיב ובעיות תחביריות. לא בטוחים שכתבתם נכון? תנו לעוד מישהו לקרוא, לבדוק אתכם ולהעיר לכם במידת הצורך. לא בטוחים שכתבתם נכון? תנו לעוד מישהו לקרוא, לבדוק אתכם ולהעיר לכם במידת הצורך.
להקפיד על כתיבה נכונה ומלאה של הפרטים האישיים: כתובת, טלפון, כתובת אימייל וכדאי לציין היכן אתם מעוניינים לעבוד ואם אתם מוכנים להעתקת מקום המגורים.
קורסים והשכלה: האם במהלך חייכם עשיתם קורסים והשתלמויות – גם אם אין זה קשור ישירות לתחום העבודה, ציינו אותם בקורות החיים. ניתן ללמוד הרבה על היכולות שלכם, אישיותכם והעדפותיכם על פי תחומי העניין שלכם (למשל קורס שיווק דיגיטלי, עיצוב ואפילו עזרה ראשונה של מד"א).
שפות: יש לכם שפת אם שאיננה עברית? אתם דוברים שפה נוספת ברמה גבוהה? ציינו!
קתחביבים: זה עלול להישמע מוזר וגם מה הקשר בכלל בין עבודה לתחביבים…? אבל, אם יש לכם תחביב מעניין- ציינו אותו בקורות החיים. תחביבים הם עוד פרט שיכול לתת המון אינפורמציה על היכולות והכישורים שלכם. גם אם ביצעתם משימות התנדבות בקהילה כדאי לציין זאת משום שהדבר מלמד רבות על האופי והיכולות שלכם לעבודה.
עבודות זמניות: אם עבדתם לפני הצבא זה מצוין. עצם העובדה שעבדתם עבור דמי הכיס שלכם מעידה עליכם שאתם בעלי מוסר עבודה. יש גם דברים שיכולים לתרום לכם לרזומה אז אל תשכחו אותם בדרך – אם התנדבתם, או אם לקחתם חלק בפרויקט מעניין בלימודים, כתבו על זה, כי גם אם אתם צעירים, כבר יש לכם משהו ביד.
כישורים אישיים: נכון, אתם לא ממש אובייקטיבים ובמקרה הזה- אתם מעידים על עצמכם, אבל, פירוט כישורים אישיים הוא דרך מצוינת ליצור בידול ביניכם לבין כל מאות המועמדים האחרים וחסרי הניסיון הפונים לאותה משרה.
המלצות: כדאי להצטייד בהמלצות שונות אם זה בעבודות הזמניות, קבועה או כל עבודה אחרת שעבדתם.
שירות צבאי וקורסים צבאיים: לתפקיד שמילאתם בצבא יש השפעה מכרעת על סיכוי הקבלה שלכם לעבודהץ שירתתם בצבא בתפקיד מעניין? עשיתם קורסים? פיקדתם על חיילים ורכשתם ניסיון בהובלה ומנהיגות? כתבו זאת בהבלטה.
לסיכום כדאי לזכור, ניסיון הוא לא תמיד חסרון. מעסיקים רבים ישמחו לקבל צעירים עם פוטנציאל גבוה ורצון ללמוד ולהתפתח במקום עובדים "עייפים" וחסרי מוטיבציה. הראו בכל דרך שיש לכם את הרצון להשקיע, ללמוד ולהתקדם והדרך שלכם תהיה סלולה.

עוד בנושא קורות חיים

חיפוש עבודה בדרום - כל אחד יכול במאה ה-21 העבודה היא חלק בלתי נפרד מחיינו, לצערנו ישנן תקופות ארוכות בהן אנחנו מחוסרי עבודה או חוששים למקום העבודה שלנו. אז מה בעצם אנו יכולים לעשות בתקופה בה אין לנו עבודה ואנו כל כך משתוקקים לעבוד? ואיך מכינים את עצמנו ליום סגריר בו יתקיימו קיצוצים במקום העבודה שלנו?
איך לכתוב מכתב ההתפטרות? הגעתם להחלטה לעזוב את מקום העבודה שלכם אך רבים שוכחים כי מעבר להודעה הרשמית בעל פה למעסיק
קפה וסביבת עבודה אז איך אתם שותים את הקפה שלכם? ביננו, אין כמו ארומה עוטפת של קפה של בוקר!
חיפוש עבודה קרובה לבית מחפשים עבודה קרובה לסביבת המגורים שלכם? תוהים כיצד תוכלו למצוא עבודה קרובה לבית בכמה שפחות מאמצים?
נקה סגור