דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי שלום אורח הרשם
כתובת מגורים/מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

איך לשלב אמהות וקריירה

בפתיחת רב המכר "איך היא עושה את זה?" (הוצאת מטר), המגולל את הדילמות הלא נגמרות, המאבקים, המתחים וגם ההנאות של הנשים שמנסות לשלב את היותן אמהות וגם קריירה, מתארת הסופרת אליסון פירסון את הסיטואציה הבאה:

"אז אתם מבינים, עוד לפני שהייתי מספיק גדולה כדי להבין מה זה להיות אישה, כבר הבנתי שעולם הנשים מתחלק לשניים: יש אימהות 'טובות' שמקריבות את עצמן, אופות עוגות תפוחים ומשגיחות על מכונת הכביסה, ויש אמהות מסוג אחר. בגיל 35 אני יודעת בדיוק לאיזה סוג אני שייכת, וזה כנראה מה שאני עושה פה בשעות הקטנות של ליל ה-13 בדצמבר: מנחיתה מערוך על עוגות עד שהן נראות כמו משהו שאמא מכינה. פעם היה לנשים זמן לאפות עוגות כאלו והן נאלצו לזייף אורגזמות. עכשיו אנחנו מסתדרות עם האורגזמות, אבל מזייפות את העוגות. ולזה קוראים התקדמות".

אין ספק כי השילוב בין קריירה ואימהות הוא לא פשוט אך הוא בהחלט אפשרי וגם אפשר להצליח ולהיות אמא טובה ומסורה וגם להצליח בעבודה. אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכן לעשות זאת טוב יותר.

איזון - כמו הרבה דברים בחיים, גם בשילוב בין עבודה לאמהות כדאי למצוא את האיזון הנכון. כמובן שאיזון הוא מאוד אישי ומה שמתאים לאחת אינו בהכרח מתאים לשנייה אולם אנו ממליצים כי כל אחת תדע להתבונן פנימה בצורה מפוקחת ותדע מהו האיזון הנכון לה בין העולמות.

תכנון – כדי לדעת מהי הדרך הטובה ביותר לממש את העצמיות כדאי לתכנן את הקריירה ולאור זאת איך לשלב בצורה הטובה ביותר את השאיפות בצורה המיטבית. כיצד להגיע אל המטרה בצורה הטובה ביותר תוך שיתוף של בן או בת הזוג בתהליך. כדאי לחשוב גם אילו מחירים – רגשיים ונפשיים ולאו דווקא כספיים – כרוכים בכך.

עבודה במשמרות – אין ספק כי עבודה במשמרות היא אפשרות נוחה מאוד לאימהות עובדות, שמאפשרת גמישות בשעות. עבודה כזו מאפשרת להתאים את העבודה לפי סדר היום של הילדים למשל בשעות הלימודים או הגן וכך אפשר לבלות עם הילדים אחר הצהריים.

עבודה בחצי משרה – פתרון נהדר לאימהות עובדות וכך אפשר לשלב את שני העולמות. קיימים גם מקומות עבודה בו העבודה היא לפי תפוקה או שעות וכך אפשר לעבוד מתי שרוצים ולבלות יותר עם הילדים.

עבודה קרובה לבית - מנתוני ההורדות וחיפושי העבודה בג'וב קרוב עולה כי שיעור של 53% נשים שולח את קורות החיים למקומות עבודה הקרובים יותר למקום מגוריהן. מקום עבודה אינו חייב להיות רחוק מהבית ואין זו גזירת גורל לבלות זמני עמידה ממושכים בפקקים בדרך חזרה ממקום העבודה במקום לבלות עם הילדים בבית. ג'וב קרוב היא כלי בידי האימהות המאפשר להן למצוא מקום עבודה סמוך לבית או לגן הילדים ובית הספר וכך לנצל את הזמן להיות עם הילד. לצפיה במשרות לאמהות לחץ כאן.

עוד בנושא חיפוש עבודה

משרות פנויות בדרום יש כאלה שיגידו שמציאת משרות פנויות בדרום היא מטלה לא פשוטה, וכי רמת האבטלה בדרום הארץ היא גבוהה משאר חלקי הארץ, אך אנשים שהתנסו במערכת החיפוש היחודית שלנו יאמרו דוקא אחרת
איך לכתוב קורות חיים מנצחים? מסמך קורות החיים הוא למעשה חלון הראווה שלכם. בדיוק כמו שאנו הולכים לקניות בקניון ופעמים רבות ההחלטה האם להיכנס לחנות אחת ולדלג על אחרת היא בהתאם לאופן בו מוצגים הפריטים בחלון הראווה שלה, כך בדיוק המעסיק יקבע האם להמשיך לקרוא את המסמך או לדלג עליו למועמד הבא בהתאם לאופן ולצורה בו הוא נכתב.