דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי שלום אורח הרשם
מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

עבודה זמנית

עבודה מוגדרת כזמנית כאשר היא מוגדרת מראש לזמן מוגבל, אם על ידי המעסיק ואם על ידי העובד. עבודה מעין זו יכולה להיות בשלל תחומים ומקצועות ולהתאים לצעירים הרוצים למצוא את עבודתם הראשונה, לאנשים אשר זקוקים לתוספת לקורות החיים ולכל מי שאינו רוצה להתחייב למקום העבודה לזמן רב מכל סיבה שהיא.

לעבודות מסוג זה יש לא מעט יתרונות, ובהם הגמישות, הלגיטימיות בחיפוש עבודה קבועה תוך כדי העבודה הנוכחית וכן אפשרות לצבירת ניסיון תעסוקתי. העובדה שמדובר בעבודה לפרק זמן מוגבל אינה אומרת שהעבודה אינה רווחית, מלמדת או תורמת לקורות החיים, וייתכן כי זוהי העבודה המושלמת עבורכם בשלב שבו אתם נמצאים בחיים.

עבודות זמניות לסטודנטים
סטודנטים זקוקים פעמים רבות לעבודה זמנית. הסיבות לכך יכולות להיות צורך בפרנסה בתקופת חופשות הסמסטר או במהלך הלימודים עד לתקופה של עד סיום התואר, שהרי לאחר סיומו רוב הסטודנטים מחפשים עבודה בתחום שלמדו.
עבודות זמניות לסטודנטים יכולות להיות בשלל תחומים: מלצרות, אירוח וקייטרינג, עבודה במוקד טלפוני שעוסק במכירות או במתן שירותים שונים, עבודות משרדיות, מכירות פרונטליות ואפילו עבודות בתחום התואר עצמו. מומלץ לסטודנטים לחפש עבודות כמחליפים של עובדת בחופשת לידה, עבודות המיועדות לקיץ ועבודות במשרה חלקית וזמנית. חשוב לציין כי עבודות אלו יכולות בהחלט להיכנס אל קורות החיים והמעסיק יכול להיחשב כממליץ לגיטימי, ולכן כדאי להתייחס אל מציאת העבודה ואל העבודה עצמה ברצינות.

עבודה זמנית לקיץ
עבודה זמנית לקיץ יכולה גם היא להיות במגוון תחומים ולהתאים גם לבני נוער, למסיימי תיכון שמחכים לגיוס ולסטודנטים בחופשה. עבודות אלו מוצעות במגוון בתי המלון המלאים במבקרים בעונת הקיץ וגם במסעדות שנהנות מתנועת לקוחות ערה בתקופה זו. ניתן למצוא גם עבודות אבטחה, דיילות בסופרמרקט, עבודות אדמיניסטרציה, עבודות מטבח והרשימה עוד ארוכה.
באפשרותכם לברר מהן העבודות הזמניות העומדות לרשותכם, ולפי האפשרויות השונות לבחור את זו המתאימה לכם ביותר. אם אתם רציניים לגבי הנכונות שלכם לעבוד, בקיץ יעמוד לרשותכם מגוון אפשרויות, ויותר מכך – ייתכן שתוכלו למצוא עבודה זמנית בשכר גבוה משכר המינימום או מהשכר שציפיתם לו.

עבודות זמניות לחיילים בחופשה

באופן עקרוני, חיילים אינם אמורים לעבוד בעת שירותם הצבאי, אך ישנם חיילים שמקבלים אישור לעשות זאת. לעיתים האישור יינתן לתקופה של חופשה בלבד, ולעתים ניתן לשלב בין השירות לבין העבודה, בכפוף לתנאי הצבא. אם אתם חיילים ורוצים לעבוד, עליכם לבקש את האישור לכך ולאחר מכן תוכלו לפנות אל חברת ההשמה שתסייע לכם.
כחיילים, בוודאי אין לכם זמן לחפש עבודה, ולכן עליכם למצוא את הדרך הטובה והפשוטה ביותר להתעדכן במשרות שיכולות להיות רלוונטיות עבורכם. אם אתם חיילים ויש לכם אפשרות לעבוד במשמרות, חשוב לציין בפני המעסיק את מצבכם ולעדכן אותו בעתיד בכל שינוי.

עבודות זמניות לבעלי תואר וניסיון
גם אנשים בעלי תואר וניסיון קודם יכולים לחפש מודעות עבודות זמניות, ויש לכך שתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה לחיפוש עבודה זמנית היא חוסר ברירה. אם כבר חיפשתם עבודה במקצוע שלכם, אך נתקלתם בסירובים או מצאתם שהשוק רווי ואינו מציע כמעט אפשרויות, זה הזמן לקחת גם עבודה זמנית ולצאת לעבוד, במקום לחכות בבית לעבודה האחת שתתאים לכם.
הסיבה השנייה לחיפוש עבודה זמנית היא פתיחת דלתות. המעסיק שיקבל אתכם לעבודה יכול להכיר מעסיקים אחרים בתחום, ואם הוא יהיה מרוצה מכם, ייתכן שהוא יעזור לכם למצוא את התפקיד הקבוע הבא או יותר מכך – ייתכן שימצא עבורכם תפקיד קבוע בתוך החברה, וזאת אם תתאמצו ותשקיעו בתפקידכם אף על פי שהוא מוגדר כזמני.

הזמן הטוב ביותר לחפש עבודה זמנית
אם ידוע לכם על חופשה שצפויה להגיע ואתם מתכננים לעבוד במהלכה, מומלץ לשלוח את קורות החיים שלכם ולהתחיל להביע התעניינות כמה שיותר מוקדם. אף על פי שייתכן שתוכלו למצוא עבודה ברגע האחרון וייתכן שאפילו מהיום למחר, תמיד עדיף לתכנן את העבודה מראש. בצורה זו תוכלו לא רק להגדיל את הסיכויים שלכם למצוא עבודה, אלא גם לאפשר לעצמכם לבחור מבין העבודות השונות שיוצעו לכם.
חיפוש נכון של עבודה זמנית יפתח בפניכם עולם ומלואו, וייתכן בהחלט שתמצאו הרבה יותר משרות מכפי שציפיתם. כמובן, חשוב לבצע חיפוש לפי גילכם, הניסיון התעסוקתי הקודם (אם קיים) והזמן שבו אתם רוצים לעבוד. אפשר לומר כי אף זמן איננו מוקדם מדי על מנת להתחיל לחפש עבודה.

מודעות דרושים לעבודה זמנית
חיפוש אחר מודעות דרושים לעבודה זמנית יכול להעלות תוצאות רבות. ייתכן שתופתעו לגלות כי בשלל תחומים נדרשים עובדים – ולא למשרה קבועה. העובדה שאתם צעירים וחסרי ניסיון או ששוק העבודה אינו יכול להציע לכם כרגע את משרת החלומות שלכם אינה אומרת שאתם חייבים להתפשר על עבודות מתישות בשכר נמוך. אם יש לכם הכשרה מתאימה, ייתכן שתוכלו למצוא אפילו עבודה זמנית בשכר גבוה.
מעבר לכך שישנן מודעות המתפרסמות באינטרנט, מומלץ להוריד את האפליקציה שתודיע לכם בכל רגע נתון ובמהירות על מודעה שאתם יכולים לענות לה. זכרו כי עבודות רבות מתפרסמות בכל עת, והמטרה שלכם היא להצליח לקלוע לאחת הנכונה לכם ובמהירות. אם בכוונתכם למצוא עבודה, עליכם להיות רציניים, להתייחס למודעות השונות ולענות עליהן בזמן ולא להתמהמה.

מדוע כדאי לענות על מודעת עבודה זמנית בעת חיפוש עבודה?
אנשים רבים נמצאים במצב שנהוג לכנותו "בין עבודות". במילים אחרות, הם סיימו את תקופת העבודה שלהם מסיבות שונות ומחפשים אחר עבודה חדשה. רבים חושבים שמענה על מודעת עבודה זמנית עלול להוביל אותם לדחות עבודות שיהיו רלוונטיות עבורם, ולכן מוותרים על ההזדמנות להוסיף עוד מקום עבודה ועוד עיסוק לקורות החיים שלהם.
עבודה זמנית יכולה להיות פתרון מושלם לכל מי שנמצא בין עבודות, למי שזקוק להכנסה מיידית ולתוספת לקורות החיים שלו. עבודה שכזו יכולה לענות על הציפיות של שני הצדדים, וברגע שהיא מתבצעת על ידי העובד על הצד הטוב ביותר – ישנו סיכוי כי ימצא לעצמו ממליץ איכותי שיוכל בעתיד לסייע בפתיחת הדלת לעבודה הבאה.
יתרון נוסף של העבודה הזמנית הוא היציאה החוצה. אנשים בוגרים, בעלי משפחות והתחייבויות, יכולים להירתע מכל הצעה הכוללת את המילה "זמני", וזאת מתוך חשש שהם מפספסים את העבודה החלומית שלהם, כאשר בפועל הדבר מוביל אותם לשבת בבית ללא מעשה. כל עבודה, מכל סוג שהוא, מחייבת את העובד להתחיל לפעול, להניע ולצאת מהבית. פעמים רבות העבודה הזמנית היא המפתח לתנועה ולהכנסת כסף הביתה. היא מחדירה בעובד מרץ ורצון להצליח ולהשקיע מאמצים רבים יותר במציאת העבודה הקבועה.

לבד או עם חברת השמה – מהי הדרך למצוא עבודה זמנית?
חברת השמה היא חברה שמתמחה במציאת עבודה לעובדים. העבודה יכולה להיות לטווח ארוך והיא יכולה להיות זמנית. החברה בדרך כלל תציב עובד ספציפי לטפל בעובדים זמניים והוא זה שיהיה בקשר אתכם ועם החברות השונות. בעיקרון, אין כל סיבה שלא להיות בקשר עם חברה שכזו, אך בו זמנית יש לזכור כי המטרה שלכם היא למצוא עבודה ולכן במקביל עליכם לבצע חיפוש ולהגיב למודעות דרושים.
אתם יכולים לחפש אחר מודעות עבודה זמנית בלוחות הדרושים ולבצע את החיפוש בעצמכם, והיום קל יותר מתמיד לקבל התראות על עבודות שיכולות לא רק להיות רלוונטיות לכישורים שלכם, אלא להתאים גם לסביבה הפיזית שבה אתם נמצאים.
אם אתם מחפשים אחר עבודה זמנית כסטודנטים, כתלמידים ואפילו כחיילים, תמצאו שהטלפון שלכם הוא אמצעי מעולה לחפש עבודה, ואין זה משנה אם אתם נמצאים בהפסקה, בבילוי בחוף הים או בבית. חיפוש זה אינו נוגד את חברת ההשמה ואתם יכולים תמיד לפנות אל אחת שמתעסקת בעבודות זמניות ולהוריד את האפליקציה שתעזור לכם להיות בעניינים ולעקוב אחר המודעות המתפרסמות והמתאימות לפרופיל שלכם.

שאלות נפוצות על עבודות זמניות
אם אתם רוצים עבודה זמנית ולאו דווקא עבודה במשרה קבועה, חלקית או מלאה, ייתכן שיש לכם שאלות רבות. נענה על כמה מהן:
 • האם יש צורך להכין קורות חיים לעבודה זמנית?
 • תמיד מומלץ להכין קורות חיים. אם זו העבודה הראשונה שלכם או שכבר עבדתם בעבודות זמניות אך מעולם לא בקבועות, תוכלו להגיע אל חברת ההשמה וזו תסייע לכם לעשות סדר בדברים ולהציג בפני המעסיקים הרלוונטיים את היכולות שלכם. חשוב לציין כי עבור חלק מהעבודות לא יבקשו מכם קורות חיים ועבור אחרות כן.
 • מהי התקופה של העבודה הזמנית?
 • עבודה זמנית יכולה להימשך תקופה של יום או ימים בודדים ויכולה לארוך אפילו מספר חודשים. הדבר תלוי במעסיק, בצורך שלו, בתקופה בשנה וביכולות שלכם. למשל, אם מדובר בעבודה בעונת הקיץ, ניתן לשער שתקופת ההעסקה תסתיים בסוף העונה. לעומת זאת, אם מדובר בהחלפת עובדת בחופשת לידה, התפקיד יסתיים כשזו תחזור לתפקידה.
 • מאיזה גיל אפשר להתחיל לחפש עבודה זמנית?
 • במדינת ישראל מותר לבני נוער לעבוד החל מגיל 14, וזאת אך ורק בחופשות ובעבודה שאינה פוגעת בהתפתחותם. בגיל 15 ניתן לעבוד בשלל עבודות, אך גם זאת רק בחופשות, ומגיל 16 – גם בשעות שלאחר הלימודים. בחיפוש אחר עבודה זמנית לנוער עליכם לוודא כי המעסיק מכבד את הזכויות שלכם, לרבות זכויות התשלום.

  עבודה זמנית – לא תמיד מיועדת לקורות החיים
  במקרים רבים, ציון עבודה זמנית בקורות החיים יכול לסייע במציאת העבודה הבאה. למשל, עובדים שמחפשים את העבודה הרצינית והקבועה הראשונה שלהם יוכלו להציג את הרצינות שלהם כשיציינו שעבדו גם בתקופת הלימודים כסטודנטים ובחופשות מבית הספר. דוגמה נוספת שבה עבודה זו יכולה לסייע במציאת התפקיד הבא היא כאשר היא קשורה לאותו התחום, והניסיון יכול להיות רלוונטי לתפקיד החדש. עם זאת, ישנם מקרים בודדים שבהם אין כל צורך להכניס את העבודה הזמנית לקורות החיים. למשל, אם עבדתם במקום שאין לו קשר לעבודה שאתם מחפשים, אם עבדתם במשרה זוטרה ואתם מחפשים עבודה בתפקיד בדרג גבוה, ובמיוחד אם יש לכם ניסיון קודם רלוונטי ותואר מתאים, רצוי להשמיט את העבודה הזמנית מקורות החיים על מנת לא ליצור הסחות דעת. אם קורות החיים שלכם מלאים בשלל תפקידים בכירים, ציון העבודה הזמנית לא יוסיף לכם, אך העבודה עצמה כן.

  עבודה זמנית יכולה להפוך לקבועה
  אם אינכם משתייכים לדור הצעיר והסיבה שלכם לחפש אחר עבודה זמנית היא "חור" שנוצר לכם בין העבודות לאחר שניטעה בכם תקווה שתצליחו למצוא את העבודה הבאה במהירות, אך הדבר לא קרה – עליכם לדעת כי ייתכן שהעבודה הזמנית שלכם תהפוך לעבודה קבועה. ישנן חברות אשר מאפשרות לעובדים זמניים טובים להמשיך לעבוד ואפילו להתקדם. לעתים, מקום העבודה יעריך את הנכונות ואת הרצינות שלכם וימצא עבורכם משרה שתוכלו להשתלב בה. האפשרויות הן בלתי מוגבלות ולכן חשוב שתתנסו, שתיתנו להזדמנות סיכוי ושתתייחסו אליה ברצינות. דוגמאות לעבודות זמניות שהפכו לקבועות הן עבודות בבתי מלון, שבהן חלק מהעובדים מוצאים את עצמם נשארים ומתקדמים, עבודות החלפה לאישה בחופשת לידה שבה החופשה התארכה, העובדת החליטה שלא לחזור או מעסיק שהעריך את העבודה החליט להשאיר את העובד החדש, וישנן עוד שלל דוגמאות לכך. כל שאתם צריכים לעשות הוא להוכיח את עצמכם בעבודה, וייתכן בהחלט שהיא תהפוך לקבועה.

  עוד בנושא חיפוש עבודה

  לצלוח את הראיון בביטחון ראיון עבודה הוא האתגר המלחיץ ביותר לאנשים רבים, גם כאלה שהתנסו כבר בעבודות רבות. כדי לא להרוס לעצמכם בראיון העבודה הבא, קבלו כמה רעיונות קלים ליישום, שיבטיחו שתעברו את הראיון בשלום.
  חיפוש עבודה במרכז- כל הסיבות להיכנס לאתר jobkarov מחפשים עבודה? אתם כבר הרבה זמן יושבים בבית בחוסר מעש? אולי זה הזמן להתקדם לתפקיד שהעבודה הנוכחית שלכם לא מסוגלת להציע לכם בעת זו? אולי אתם עוברים דירה למרכז...? בכל מקרה - תתחילו לזוז! ישנן דרכים שונות ומגוונות למצוא עבודה באופן הזריז ביותר שאפשר
  חיפוש עבודה זמנית אנו מעוניינים לחלוק איתכם את הידע שלנו ולהגיש בפניכם סקירה אודות סוגי אנשים שעוסקים בתחום של חיפוש עבודה זמנית, לחלק אותם לקטגוריות, ולספק טיפים לכל סוג אוכלוסיה שנמנה עם אוכלוסיה כללית זו.
  להתאים את קורות החיים למשרה אחת הטעויות הנפוצות ביותר שגורמת לכך שמועמדים לא מוזמנים לראיונות היא שקורות החיים שלהם לא מתאימים למשרה המבוקשת. זה ברור, אך הבעיה היא..
  נקה סגור