דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי שלום אורח הרשם
כתובת מגורים/מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

לחזור לשוק העבודה

לאחר מספר שנים בהם לא עבדתם מסיבות שונות, לידה של ילדים, חופשה ארוכה, משבר ממושך או כל סיבה אחרת – החלטתם לחזור העבודה. לא מדובר במשימה פשוטה בחיפוש עבודה שוב לאחר תקופת נתק אך היא בהחלט אפשרית. אולם קיימים מספר כללים עיקריים שיש לשמור עליהם על מנת שמשימה זו תהפוך לקלה ואפשרית. דווקא פסק הזמן הזה יכול להוות הזדמנות מצוינת להחליט על המשך הקריירה ועל הדרך המקצועית שלכם. רבים ניצלו תקופה זו לעשות שינוי תעסוקתי ולהתחבר לרצונות ולשאיפות האישיות שתמיד חלמתם עליהם.

לעבוד בחיפוש עבודה

חיפוש עבודה, ועל אחת כמה וכמה לאחר תקופה ממושכת, הוא עבודה בפני עצמה הדורשת משמעת ומחויבות. כדאי קודם כל לסרוק את שוק העבודה ולנסות להבין את השוק, מי השחקנים העיקריים, מה השכר המקובל ועוד. ממש כאילו רק התחלתם לעסוק בתחום. חשוב לא להיראות גם כמי שלא מכיר את השוק כאשר תגיעו לראיון עבודה אלא תתפסו כמעודכנים ומביני עניין.

קורות חיים

העובדה כי לא עבדתם מספר שנים עלולה כמובן להיתפס בצורה שלילית על ידי המעסיק הפוטנציאלי ולהיפסל על הסף. יציאה משוק העבודה נראית פעמים רבות כחוסר יציבות, אי יכולת להתמיד לאורך זמן או רמת מוסר העבודה שלכם – כמובן שלרוב לא בצדק. לכן כדאי לציין בקורות החיים או בדף המקדים את הסיבה המדויקת לכך שלא עבדתם במשך תקופה ארוכה. הסבר משכנע יכול להיות לעיתים גם גורם שיכול לדרבן מעסיק להבין את הערך שלכם כעובדים לעתיד. כמובן שאם במהלך תקופה זו רכשתם השכלה או הכשרה מקצועית כדאי לציין זאת.

חידוש קשרים

חשוב מאוד לשמר קשרים מהעבר ולפעול האם שמעו על חברות שמחפשות עובדים בתחום שלכם או בתפקיד אחר אותו תוכלו לאייש. כמובן שהרשתות החברתיות עומדות גם לשירותכם כמו פייסבוק ולינקדאין כדי ליידע את חבריכם על כך שחזרתם למעגל העבודה ויעדכנו אתכם על משרות פנויות.

עוד בנושא חיפוש עבודה

לשלב לימודים באוניברסיטה ועבודה חיי סטודנט בישראל אינם פשוטים. מצד אחד צריך להשקיע שעות רבות בלימודים אך מצד שני יוקר המחייה, שכר הדירה (ולמי שההורים אינם משלמים, גם שכר הלימוד) מקשים על היכולת להתקיים כלכלית. לכן, רבים מהסטודנטים נאלצים לצאת לעבוד. אך רצוי מאוד לדעת לשלב זאת בצורה נכונה.
קורות חיים שאין מה לכתוב ניסיון עבודה צריך לצבור וכמובן שצריך להתחיל מהתחלה ולכן, כאשר מחפשים עבודה בפעם הראשונה – בין אם לאחר השירות הצבאי או אחרי הלימודים באוניברסיטה – רבים שואלים את עצמם, אז מה אפשר לכתוב בקורות החיים? אז כשאין ניסיון, או במילים אחרות אין כמעט "קורות" מה אפשר לכתוב?
דרושים הצעות עבודה במאמר שלפניכם נלמד כיצד באמצעות מודעות דרושים הצעות עבודה יוכלו להיות בהישג ידכם כך שתמצאו בקלות ובצורה פשוטה יחסית מקור פרנסה שמתאים לאופי ולשאיפות שלכם – ואיך לבצע זאת בצורה יעילה ואפקטיבית
איך לכתוב מכתב ההתפטרות? הגעתם להחלטה לעזוב את מקום העבודה שלכם אך רבים שוכחים כי מעבר להודעה הרשמית בעל פה למעסיק