דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי שלום אורח הרשם
מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

לחזור לשוק העבודה

לאחר מספר שנים בהם לא עבדתם מסיבות שונות, לידה של ילדים, חופשה ארוכה, משבר ממושך או כל סיבה אחרת – החלטתם לחזור העבודה. לא מדובר במשימה פשוטה בחיפוש עבודה שוב לאחר תקופת נתק אך היא בהחלט אפשרית. אולם קיימים מספר כללים עיקריים שיש לשמור עליהם על מנת שמשימה זו תהפוך לקלה ואפשרית. דווקא פסק הזמן הזה יכול להוות הזדמנות מצוינת להחליט על המשך הקריירה ועל הדרך המקצועית שלכם. רבים ניצלו תקופה זו לעשות שינוי תעסוקתי ולהתחבר לרצונות ולשאיפות האישיות שתמיד חלמתם עליהם.

לעבוד בחיפוש עבודה

חיפוש עבודה, ועל אחת כמה וכמה לאחר תקופה ממושכת, הוא עבודה בפני עצמה הדורשת משמעת ומחויבות. כדאי קודם כל לסרוק את שוק העבודה ולנסות להבין את השוק, מי השחקנים העיקריים, מה השכר המקובל ועוד. ממש כאילו רק התחלתם לעסוק בתחום. חשוב לא להיראות גם כמי שלא מכיר את השוק כאשר תגיעו לראיון עבודה אלא תתפסו כמעודכנים ומביני עניין.

קורות חיים

העובדה כי לא עבדתם מספר שנים עלולה כמובן להיתפס בצורה שלילית על ידי המעסיק הפוטנציאלי ולהיפסל על הסף. יציאה משוק העבודה נראית פעמים רבות כחוסר יציבות, אי יכולת להתמיד לאורך זמן או רמת מוסר העבודה שלכם – כמובן שלרוב לא בצדק. לכן כדאי לציין בקורות החיים או בדף המקדים את הסיבה המדויקת לכך שלא עבדתם במשך תקופה ארוכה. הסבר משכנע יכול להיות לעיתים גם גורם שיכול לדרבן מעסיק להבין את הערך שלכם כעובדים לעתיד. כמובן שאם במהלך תקופה זו רכשתם השכלה או הכשרה מקצועית כדאי לציין זאת.

חידוש קשרים

חשוב מאוד לשמר קשרים מהעבר ולפעול האם שמעו על חברות שמחפשות עובדים בתחום שלכם או בתפקיד אחר אותו תוכלו לאייש. כמובן שהרשתות החברתיות עומדות גם לשירותכם כמו פייסבוק ולינקדאין כדי ליידע את חבריכם על כך שחזרתם למעגל העבודה ויעדכנו אתכם על משרות פנויות.

עוד בנושא חיפוש עבודה

משרות פנויות בצפון מחפשים משרות פנויות בצפון? אתם בעמוד הנכון! כאן תמצאו את העבודה המושלמת בשבילכם, במרחק קצר מהבית. כבר לא צריך לנסוע מרחקים גדולים בזכות המערכת החדשנית שלנו ...
חיפוש עבודה קרובה לבית מחפשים עבודה קרובה לסביבת המגורים שלכם? תוהים כיצד תוכלו למצוא עבודה קרובה לבית בכמה שפחות מאמצים?
נקה סגור