דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי שלום אורח הרשם
כתובת מגורים/מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

סקר ג'וב קרוב ליום האישה הבינלאומי: שיקול מכריע בקרב הנשים בתהליך חיפוש העבודה הוא המרחק מהבית

נשים מחפשות עבודה הסמוכה לגן הילדים או בית הספר וכך לבלות יותר עם הילדים במקום בפקקים בדרך חזרה הביתה
כיום אנו רואים נשים בתפקידים שונים בארגונים אך עדיין נושא המרחק מהבית הוא שיקול מכריע בקרב נשים בנוגע לבחירת מקום עבודה, כך עולה מנתונים של אפליקציית ג'וב קרוב, המאפשרת חיפוש עבודה בהתאם למיקום המשתמש.
מנתוני ההורדות וחיפושי העבודה באפליקציה עולה כי שיעור של 53% נשים שולח את קורות החיים למקומות עבודה הקרובים יותר למקום מגוריהן. שיעור הנשים השוקלות את מקום העבודה עולה גם בהתאם לגיל, לאור העובדה שאמהות מעוניינות לעבוד בקרבת גן הילדים של הילד או בית הספר כאשר בין הגילאים 30-40 שיעור הנשים המחפשות עבודה בקרבת הבית הוא הגבוה ביותר עם 60%.
מפילוח גיאוגרפי של חיפושי העבודה של הנשים נמצא כי בירושלים שיעור הנשים הגבוה ביותר המתעניין לגבי קרבה לבית עם 66% ולאחר מכן חיפה 62%, באר שבע 61% ותל אביב 63%.
האפליקציה עובדת בצורה הבאה: לאחר הורדת אפליקציית ג'וב קרוב יכול המשתמש לאתר דרך הסמרטפון אפשרויות עבודה בהתאם לחיתוכים שונים -החל כמובן מתחום העיסוק והתפקיד המבוקש והגדרת מקומות עבודה רלוונטיים בהתאם למיקומו הנוכחי או אזור מגוריו, לימודים, גן הילדים, אזורי תעסוקה וכן זמני הנסיעה על פי קילומטר. לאחר מכן, האפליקציה מציגה את כל אפשרויות העבודה הרלוונטיים ברדיוס המבוקש כולל מידע רחב וחיוני כגון חישוב המרחק, זמן הנסיעה ממיקומו אל מקום העבודה, ניווט אל היעד, תמונות ומפה מפורטת עם סימוני מקומות העבודה המתאימים. כמו כן, ניתן לשלוח ישירות את קורות החיים ישירות ממכשיר הסמרטפון וכן ליצור קשר טלפוני עם מקום העבודה.
דנית מנטל-אזולאי, מנכ"לית ג'וב קרוב, מסרה: "מקום עבודה אינו חייב להיות רחוק מהבית ואין זו גזירת גורל לבלות זמני עמידה ממושכים בפקקים בדרך חזרה ממקום העבודה במקום לבלות עם הילדים בבית. אנו שמחים כי האפליקציה היא כלי בידי האמהות המאפשר להן למצוא מקום עבודה סמתוך לבית או לגן הילדים ובית הספר וכך לנצל את הזמן להיות עם הילד.".

האפליקציה מוצעת למשתמשי אנרואיד ואייפון והיא ללא תשלום.

להורדת האפליקציה:
אנדרואיד אייפון

עוד בנושא עבודה קרוב לבית

איך לשלב אמהות וקריירה בפתיחת רב המכר "איך היא עושה את זה?" (הוצאת מטר), המגולל את הדילמות הלא נגמרות, המאבקים, המתחים וגם ההנאות של הנשים שמנסות לשלב את היותן אמהות וגם קריירה, מתארת הסופרת אליסון פירסון...
משרות פנויות בדרום יש כאלה שיגידו שמציאת משרות פנויות בדרום היא מטלה לא פשוטה, וכי רמת האבטלה בדרום הארץ היא גבוהה משאר חלקי הארץ, אך אנשים שהתנסו במערכת החיפוש היחודית שלנו יאמרו דוקא אחרת
קורות חיים שאין מה לכתוב ניסיון עבודה צריך לצבור וכמובן שצריך להתחיל מהתחלה ולכן, כאשר מחפשים עבודה בפעם הראשונה – בין אם לאחר השירות הצבאי או אחרי הלימודים באוניברסיטה – רבים שואלים את עצמם, אז מה אפשר לכתוב בקורות החיים? אז כשאין ניסיון, או במילים אחרות אין כמעט "קורות" מה אפשר לכתוב?
חיפוש עבודה מהבית לאמהות בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים לעבוד מהבית הוא לא חלום, הוא מציאות עבור אנשים רבים. בין אם מדובר בחיפוש עבודה מהבית לאמהות, ובין אם בעבודה מהבית לבעלי מקצוע אחרים