דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי שלום אורח הרשם
מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

סקר ג'וב קרוב ליום האישה הבינלאומי: שיקול מכריע בקרב הנשים בתהליך חיפוש העבודה הוא המרחק מהבית

נשים מחפשות עבודה הסמוכה לגן הילדים או בית הספר וכך לבלות יותר עם הילדים במקום בפקקים בדרך חזרה הביתה
כיום אנו רואים נשים בתפקידים שונים בארגונים אך עדיין נושא המרחק מהבית הוא שיקול מכריע בקרב נשים בנוגע לבחירת מקום עבודה, כך עולה מנתונים של אפליקציית ג'וב קרוב, המאפשרת חיפוש עבודה בהתאם למיקום המשתמש.
מנתוני ההורדות וחיפושי העבודה באפליקציה עולה כי שיעור של 53% נשים שולח את קורות החיים למקומות עבודה הקרובים יותר למקום מגוריהן. שיעור הנשים השוקלות את מקום העבודה עולה גם בהתאם לגיל, לאור העובדה שאמהות מעוניינות לעבוד בקרבת גן הילדים של הילד או בית הספר כאשר בין הגילאים 30-40 שיעור הנשים המחפשות עבודה בקרבת הבית הוא הגבוה ביותר עם 60%.
מפילוח גיאוגרפי של חיפושי העבודה של הנשים נמצא כי בירושלים שיעור הנשים הגבוה ביותר המתעניין לגבי קרבה לבית עם 66% ולאחר מכן חיפה 62%, באר שבע 61% ותל אביב 63%.
האפליקציה עובדת בצורה הבאה: לאחר הורדת אפליקציית ג'וב קרוב יכול המשתמש לאתר דרך הסמרטפון אפשרויות עבודה בהתאם לחיתוכים שונים -החל כמובן מתחום העיסוק והתפקיד המבוקש והגדרת מקומות עבודה רלוונטיים בהתאם למיקומו הנוכחי או אזור מגוריו, לימודים, גן הילדים, אזורי תעסוקה וכן זמני הנסיעה על פי קילומטר. לאחר מכן, האפליקציה מציגה את כל אפשרויות העבודה הרלוונטיים ברדיוס המבוקש כולל מידע רחב וחיוני כגון חישוב המרחק, זמן הנסיעה ממיקומו אל מקום העבודה, ניווט אל היעד, תמונות ומפה מפורטת עם סימוני מקומות העבודה המתאימים. כמו כן, ניתן לשלוח ישירות את קורות החיים ישירות ממכשיר הסמרטפון וכן ליצור קשר טלפוני עם מקום העבודה.
דנית מנטל-אזולאי, מנכ"לית ג'וב קרוב, מסרה: "מקום עבודה אינו חייב להיות רחוק מהבית ואין זו גזירת גורל לבלות זמני עמידה ממושכים בפקקים בדרך חזרה ממקום העבודה במקום לבלות עם הילדים בבית. אנו שמחים כי האפליקציה היא כלי בידי האמהות המאפשר להן למצוא מקום עבודה סמתוך לבית או לגן הילדים ובית הספר וכך לנצל את הזמן להיות עם הילד.".

האפליקציה מוצעת למשתמשי אנרואיד ואייפון והיא ללא תשלום.

להורדת האפליקציה:
אנדרואיד אייפון

עוד בנושא עבודה קרוב לבית

איך לכתוב קורות חיים מנצחים? מסמך קורות החיים הוא למעשה חלון הראווה שלכם. בדיוק כמו שאנו הולכים לקניות בקניון ופעמים רבות ההחלטה האם להיכנס לחנות אחת ולדלג על אחרת היא בהתאם לאופן בו מוצגים הפריטים בחלון הראווה שלה, כך בדיוק המעסיק יקבע האם להמשיך לקרוא את המסמך או לדלג עליו למועמד הבא בהתאם לאופן ולצורה בו הוא נכתב.
למצוא עבודה קרוב לבית הפקקים בדרך לעבודה וחזרה ו"בילוי" של שעות רבות על הכביש הם מנת חלקם היום-יומית של רבים מאזרחי המדינה, רבים מדי. זמן שהיינו יכולים לנצל לדברים חשובים הרבה יותר. למשל, הורים שהיו יכולים לבלות זמן רב יותר עם ילדיהם במקום להיות על הכביש
למצוא עבודה חדשה, גם כאשר אתם עובדים אתם מרגישים כבר שחוקים בעבודה, שבמוצאי שבת המחשבה על לחזור למקום העבודה גורם לכם ייאוש או פשוט תחושה שהתפקיד "קטן" עליכם ואתם צריכים כבר משהו אחר שיתאים לניסיון ולמידות שלכם, הגיע הזמן לחפש מקום עבודה חדש.
אל תתנו לפייסבוק להרוס אתכם! מהן הטעיות של מחפשי עבודה במדיה החברתית? בעידן הפייסבוק, הטוויטר והאינסטגרם, המדיה החברתית שולטת בחיינו לא מעט. ישנם אנשים אשר מחפשים עבודה באמצעות מדיות חברתיות כמו פייסבוק. מדוע לא כדאי לעשות זאת?
נקה סגור