דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי שלום אורח הרשם
כתובת מגורים/מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

חיפוש עבודה בשרון לעומת תל אביב

אנחנו הישראלים אוהבים להשוות, לראות של מי יותר טוב, איפה יותר נחמד, ואצל איזה שכן הדשא ירוק יותר. אזור השרון, הצמוד ללב ליבו הפועם של מדינת ישראל – תל אביב, מושווה פעמים רבות לתל אביב מבחינות רבות. בעמוד זה נבחן האם חיפוש עבודה בשרון לעומת תל אביב יהיה קל יותר, ונבדוק למי מתאימה העבודה בשרון ולמי העבודה בתל אביב.

האם חיפוש עבודה בשרון קשה יותר מתל אביב?

מצד אחד השרון אינו עמוס בעסקים כמו תל אביב. יש פחות מסעדות, פחות חנויות ופחות מבחר של מקומות עבודה בהם ניתן לעבוד. מצד שני, היחס לעובדים בתל אביב קצת שונה מאזור השרון. הרי מדובר בעיר בה הכל חולפי, הכל זמני וכל דבר (ולפעמים גם כל אחד) ניתן להחליף. כשאנחנו מחפשים עבודה באיזור השרון, מצד אחד אנו נתקלים בפחות אפשרויות תעסוקה, אך ביחס אחר.

למי מתאים למצוא עבודה בשרון?

חיפוש עבודה בשרון מתאים בעיקר לתושבי אזור השרון. הרי אם אתם גרים בתל אביב או באזורים מרוחקים יותר מאזור השרון, הנסיעה לעבודה תהיה מאמץ מיותר מבחינתכם. אם אתם מתגוררים בשרון ולומדים בתל אביב או מרבים להסתובב בה, ייתכן ודווקא העבודה בעיר הגדולה תתאים לכם יותר, הן מבחינת האופי והן מבחינת אפשרויות העבודה בה. סטודנטים רבים הלומדים באוניברסיטה ובמכללות השונות בתל אביב מעדיפים את העיר הגדולה כמקום עבודה בגלל המבחר הרב והאופי הייחודי של העיר, לעומת זאת, הם צריכים להשקיע מאמצים גדולים יותר במרחקי הנסיעה, ולהיות רחוקים יותר מהבית.

אילו סוגי עבודות ניתן למצוא בשרון?

באופן כללי, כל מה שתוכלו למצוא בתל אביב תמצאו גם בשרון, אך בצורה קצת שונה ואחרת. הכל נובע מהאופי השונה של שני האזורים. אזור תל אביב הוא אזור יותר ססגוני ומפתיע, בו ניתן למצוא הכל מכל, ולכן בעלי העסקים של תל אביב נדרשים כל הזמן להפתיע ולחדש. אזור השרון מאופיין באוירה שלוה וכפרית יותר, שמשפיעה בהכרח על בתי העסקים באזור זה ועל דרישות העבודה בו.

עוד בנושא חיפוש עבודה

לחזור לשוק העבודה לאחר מספר שנים בהם לא עבדתם מסיבות שונות, לידה של ילדים, חופשה ארוכה, משבר ממושך או כל סיבה אחרת – החלטתם לחזור העבודה. לא מדובר במשימה פשוטה בחיפוש עבודה שוב לאחר תקופת נתק אך היא בהחלט אפשרית
קפה וסביבת עבודה אז איך אתם שותים את הקפה שלכם? ביננו, אין כמו ארומה עוטפת של קפה של בוקר!
לשלב לימודים באוניברסיטה ועבודה חיי סטודנט בישראל אינם פשוטים. מצד אחד צריך להשקיע שעות רבות בלימודים אך מצד שני יוקר המחייה, שכר הדירה (ולמי שההורים אינם משלמים, גם שכר הלימוד) מקשים על היכולת להתקיים כלכלית. לכן, רבים מהסטודנטים נאלצים לצאת לעבוד. אך רצוי מאוד לדעת לשלב זאת בצורה נכונה.
חיפוש עבודה בצפון - למצוא עבודה מהר מהצפוי חיפוש עבודה בצפון הוא בהחלט לא דבר של מה בכך. יש שאומרים שלחפש עבודה – זו עבודה בפני עצמה ובצפון הארץ המשימה פעמים רבות סבוכה יותר מאשר בשאר חלקי המדינה.