דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי שלום אורח הרשם
מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

למצוא עבודה חדשה, גם כאשר אתם עובדים

אתם מרגישים כבר שחוקים בעבודה, שבמוצאי שבת המחשבה על לחזור למקום העבודה גורם לכם ייאוש או פשוט תחושה שהתפקיד "קטן" עליכם ואתם צריכים כבר משהו אחר שיתאים לניסיון ולמידות שלכם, הגיע הזמן לחפש מקום עבודה חדש. אך השאלה היא כיצד לחפש מקום עבודה בזמן שאתם עובדים, מדובר במשימה לא פשוטה אבל לא צריך להיות סוכן מוסד כדי להצליח בה.

קודם כל חשוב להיות דיסקרטיים. כמובן שלא כדאי לספר למנהל שלכם כיוון שאתם לא יכולים בוודאות מתי תמצאו את העבודה הבאה והוא לעומת זאת עלול להתחיל לחפש לכם כבר מחליף. תודיעו למנהל שאתם עוזבים רק לאחר שמצאתם כבר מקום עבודה חדש. אנו ממליצים גם לא לספר יותר מדי על כוונתכם לחברים במקום העבודה. שמועות מטבעם להתעופף הלאה למחוזות שעלולים להיות לא רצויים ועדיף להימנע מכך. יחד עם זאת, כדאי לדבר בצורה דיסקרטית עם אנשים שאתם סומכים עליהם כדי לבדוק אפשרויות למציאת עבודה.

גם שליחת קורות החיים אינה יכולה להתבצע בשיטת "שלח לחמך". כדאי לחשוב טוב לפני שאתם משגרים את קורות החיים כדי שחלילה לא תגיע במקרה לידיים הלא נכונות, קרי המעסיקים שלך. חשוב לזכור כי עבודות רבות מתפרסמות כחסויות ולכן לא תמיד תדעו באיזו חברה מדובר ועדיף להימנע משליחת קורות חיים למקומות עבודה שאינם יודעים בוודאות מיהן. גם במכתב הנלווה המצורף לקורות החיים בקשו לשמור על דיסקרטיות הפניה.

גם ההתנהלות בעבודה חייבת להיות זהירה יותר. לא כדאי לענות לטלפונים ממספרים לא מזוהים ובמידה וכן כדאי להתרחק על מנת שלא ישמעו אתכם. במידה ואתם אינכם יכולים לשוחח בקשו את מספר הטלפון ובקשו לחזור מאוחר יותר.

בעיה חיונית בחיפוש עבודה היא היכולת לגייס ממליצים משום שכמובן לא ניתן לבקש את המלצת הבוס הנוכחי ולכן הפתרון הוא לפנות למנהלים ומעסיקים קודמים כדי לבקש את המלצתם. זה לא אידיאלי אבל זה המצב.

אך הנקודה החשובה ביותר היא להמשיך במקום עבודתכם באותו מרץ ומוטיביציה כרגיל כדי שחלילה זה לא יעלה לכם במקום העבודה הקיים. זכרו, עד שלא מצאתם עבודה חדשה, שום דבר אינו מובטח.

בהצלחה.

עוד בנושא חיפוש עבודה

חיפוש עבודה בשרון לעומת תל אביב אזור השרון הצמוד ללב ליבו הפועם של מדינת ישראל – תל אביב, מושווה פעמים רבות לתל אביב מבחינות רבות. בעמוד זה נבחן האם חיפוש עבודה בשרון לעומת תל אביב יהיה קל יותר, ונבדוק למי מתאימה העבודה בשרון ולמי העבודה בתל אביב
להתאים את קורות החיים למשרה אחת הטעויות הנפוצות ביותר שגורמת לכך שמועמדים לא מוזמנים לראיונות היא שקורות החיים שלהם לא מתאימים למשרה המבוקשת. זה ברור, אך הבעיה היא..
קורות חיים שאין מה לכתוב ניסיון עבודה צריך לצבור וכמובן שצריך להתחיל מהתחלה ולכן, כאשר מחפשים עבודה בפעם הראשונה – בין אם לאחר השירות הצבאי או אחרי הלימודים באוניברסיטה – רבים שואלים את עצמם, אז מה אפשר לכתוב בקורות החיים? אז כשאין ניסיון, או במילים אחרות אין כמעט "קורות" מה אפשר לכתוב?
עבודה לנוער בחופש הגדול מחפשים עבודה לחופש הגדול? יש לכם המון זמן פנוי ואתם רוצים להגדיל את דמי הכיס? או שאולי תיכננתם על רכב משלכם לשנת הלימודים האחרונה בתיכון?
נקה סגור