דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי שלום אורח הרשם
כתובת מגורים/מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

להתאים את קורות החיים למשרה

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שגורמת לכך שמועמדים לא מוזמנים לראיונות היא שקורות החיים שלהם לא מתאימים למשרה המבוקשת. זה ברור, אך הבעיה היא שלפעמים המועמד מתאים לתפקיד אך קורות החיים לא כתובים בצורה המתאימה למשרה.
לכן, עד כמה שזה יישמע מוזר, כדאי להכין מספר סוגי נוסח של קורות החיים. הרי לכל תפקיד ומשרה יש דרישות ייחודיות משלו, ואותן צריך להדגיש ברגע ששולחים את קורות החיים.
לכן, כדי להיות האחד שמתקבל - כדאי להשקיע כמה דקות לפני שליחת הקובץ, להדגיש את אותן הדרישות במסמך ולהתאים אותו למשרה המבוקשת.
הנקודה החשובה ביותר היא שהמראיין שקורא את קורות החיים שלכם מתוך עשרות ולעיתים מאות מסמכים שהוא מקבל, יראה ויבין שבאמת יש לכם את כל מה שהוא מחפש. אז הנה שלושה כללים חשובים לפני שאתם משגרים את קורות החיים שלכם למשרה הנחשקת.
להכין יותר מנוסח אחד של קורות חיים - כדאי לשמור קובץ אחד כבסיס אך לערוך עליו שינויים לפי הצורך. במידה ומחפשים עבודה ביותר מתחום אחד, כדאי אפילו שיהיו שני קבצי קורות חיים נפרדים אשר מותאמים לכל תחום. אם אתם מחשים עבודה כמנהלי מותג או מנהלי קו מוצרים צריך שני קבצי קורות חיים שונים.
תיאוריית הפירמידה – כמו בקריאת החדשות, חשוב קודם כל להדגיש את הנקודות החשובות שאתם רוצים להדגיש בפני המראיין. חשוב לזכור, כי רובם לא מגיעים לתחתית עמוד קורות החיים, ובוודאי שלא לעמוד השני לכן, לסדר אותן רק לפי רלוונטיות.
למשל, אם במודעת הדרושים ציינו כי הניסיון הוא חשוב אז האם יש לכתוב קודם את ההשכלה שלכם? לפעמים יש דרישות מיוחדות כמו ידיעת שפות או אפילו ניידות ברכב, אז כדאי להשתמש באינפורמציה הזאת כדי לקדם מידע חשוב יותר לראש העמוד - ולהבליט אותו.
האותיות הקטנות של המודעה – רוב המודעות נראות די שגרתיות מבחינת הדרישות אך על ידי קריאה של דרישות המשרה ניתן להבין מה חשוב למגייס לראות בקורות החיים. כדאי להתייחס לדרישות ולהבליט אותם בתוך קורות החיים בהתאם. למשל, במודעה צוין שמחפשים אנשי ניהול לקוחות – הדגישו את היכולת הבינאישית שלכם ואת כושר הביטוי הגבוה שלכם.

עוד בנושא קורות חיים

חיפוש עבודה בצפון - למצוא עבודה מהר מהצפוי חיפוש עבודה בצפון הוא בהחלט לא דבר של מה בכך. יש שאומרים שלחפש עבודה – זו עבודה בפני עצמה ובצפון הארץ המשימה פעמים רבות סבוכה יותר מאשר בשאר חלקי המדינה.
סקר ג'וב קרוב ליום האישה הבינלאומי: שיקול מכריע בקרב הנשים בתהליך חיפוש העבודה הוא המרחק מהבית נשים מחפשות עבודה הסמוכה לגן הילדים או בית הספר וכך לבלות יותר עם הילדים במקום בפקקים בדרך חזרה הביתה.
לחזור לשוק העבודה לאחר מספר שנים בהם לא עבדתם מסיבות שונות, לידה של ילדים, חופשה ארוכה, משבר ממושך או כל סיבה אחרת – החלטתם לחזור העבודה. לא מדובר במשימה פשוטה בחיפוש עבודה שוב לאחר תקופת נתק אך היא בהחלט אפשרית