דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי שלום אורח הרשם
מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

להתאים את קורות החיים למשרה

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שגורמת לכך שמועמדים לא מוזמנים לראיונות היא שקורות החיים שלהם לא מתאימים למשרה המבוקשת. זה ברור, אך הבעיה היא שלפעמים המועמד מתאים לתפקיד אך קורות החיים לא כתובים בצורה המתאימה למשרה.
לכן, עד כמה שזה יישמע מוזר, כדאי להכין מספר סוגי נוסח של קורות החיים. הרי לכל תפקיד ומשרה יש דרישות ייחודיות משלו, ואותן צריך להדגיש ברגע ששולחים את קורות החיים.
לכן, כדי להיות האחד שמתקבל - כדאי להשקיע כמה דקות לפני שליחת הקובץ, להדגיש את אותן הדרישות במסמך ולהתאים אותו למשרה המבוקשת.
הנקודה החשובה ביותר היא שהמראיין שקורא את קורות החיים שלכם מתוך עשרות ולעיתים מאות מסמכים שהוא מקבל, יראה ויבין שבאמת יש לכם את כל מה שהוא מחפש. אז הנה שלושה כללים חשובים לפני שאתם משגרים את קורות החיים שלכם למשרה הנחשקת.
להכין יותר מנוסח אחד של קורות חיים - כדאי לשמור קובץ אחד כבסיס אך לערוך עליו שינויים לפי הצורך. במידה ומחפשים עבודה ביותר מתחום אחד, כדאי אפילו שיהיו שני קבצי קורות חיים נפרדים אשר מותאמים לכל תחום. אם אתם מחשים עבודה כמנהלי מותג או מנהלי קו מוצרים צריך שני קבצי קורות חיים שונים.
תיאוריית הפירמידה – כמו בקריאת החדשות, חשוב קודם כל להדגיש את הנקודות החשובות שאתם רוצים להדגיש בפני המראיין. חשוב לזכור, כי רובם לא מגיעים לתחתית עמוד קורות החיים, ובוודאי שלא לעמוד השני לכן, לסדר אותן רק לפי רלוונטיות.
למשל, אם במודעת הדרושים ציינו כי הניסיון הוא חשוב אז האם יש לכתוב קודם את ההשכלה שלכם? לפעמים יש דרישות מיוחדות כמו ידיעת שפות או אפילו ניידות ברכב, אז כדאי להשתמש באינפורמציה הזאת כדי לקדם מידע חשוב יותר לראש העמוד - ולהבליט אותו.
האותיות הקטנות של המודעה – רוב המודעות נראות די שגרתיות מבחינת הדרישות אך על ידי קריאה של דרישות המשרה ניתן להבין מה חשוב למגייס לראות בקורות החיים. כדאי להתייחס לדרישות ולהבליט אותם בתוך קורות החיים בהתאם. למשל, במודעה צוין שמחפשים אנשי ניהול לקוחות – הדגישו את היכולת הבינאישית שלכם ואת כושר הביטוי הגבוה שלכם.

עוד בנושא קורות חיים

עבודה לנוער בחופש הגדול מחפשים עבודה לחופש הגדול? יש לכם המון זמן פנוי ואתם רוצים להגדיל את דמי הכיס? או שאולי תיכננתם על רכב משלכם לשנת הלימודים האחרונה בתיכון?
אתר חיפוש עבודה חינם בשונה מאתרים של חברות כח אדם/השמה אתר ג'וב קרוב דוגל בגישה מקצועית המבקשת להצליב בין תחומי כישורייך ויכולותייך לבין מעסיקים הדורשים המובילים במשק
סקר ג'וב קרוב ליום האישה הבינלאומי: שיקול מכריע בקרב הנשים בתהליך חיפוש העבודה הוא המרחק מהבית נשים מחפשות עבודה הסמוכה לגן הילדים או בית הספר וכך לבלות יותר עם הילדים במקום בפקקים בדרך חזרה הביתה.
לשלב לימודים באוניברסיטה ועבודה חיי סטודנט בישראל אינם פשוטים. מצד אחד צריך להשקיע שעות רבות בלימודים אך מצד שני יוקר המחייה, שכר הדירה (ולמי שההורים אינם משלמים, גם שכר הלימוד) מקשים על היכולת להתקיים כלכלית. לכן, רבים מהסטודנטים נאלצים לצאת לעבוד. אך רצוי מאוד לדעת לשלב זאת בצורה נכונה.
נקה סגור