דלג לתוכן
שלום אזור אישי אזור אישי סוכן חכם שלום אורח הרשם פרסם משרה
מיקום נוכחי: לא ניתן לזהות את מיקומך

חיפוש עבודה משרה מלאה לעומת משרה חלקית

לא כולנו נולדנו עם כפית של כסף או זהב בפה, ולכן רובינו נאלצים בכל בוקר ללכת למקום העבודה שלנו, ולעבוד. בין עבודות, כשמחפשים שינוי או כשעוברים מקום אות תקופה בחיים, אנו מבצעים חיפוש עבודה. משרה חלקית או משרה מלאה, קרוב לבית או רחוק לבית, מקצוע כזה או אחר? שאלות רבות נשאלות בעת חיפוש עבודה, משרה חלקית יכולה להיות קלה יותר למציאהל עומת משרה מלאה, אך התנאים בה יהיו פחות טובים. שיקולים כאלה ואחרים מנחים אותנו בעת חיפוש העבודה, כאשר מטרתו של מאמר זה היא לעשות סדר בבלגאן ולגעת בשיקולים השונים בנושא זה.

אילוצי חיים

אם אתם סטודנטים, אמהות חד הוריות, או תלמידי תיכון, סביר להניח שלא תוכלו לעבוד במשרה מלאה, גם אם ממש תרצו. במקרים כאלה, אין לכם ברירה אלא לבצע חיפוש עבודה במשרה חלקית. מהכיוון השני, ניתן לומר כי אנשים שצריכים לשלם חשבונות, לפרנס בית או לחסוך למטרה מסוימת ידרשו לעבוד במשרה מלאה ולהשקיע 48 שעות שבועיות לפחות בפרנסה שלהם. אילוצי חיים נוספים כמו מקום המגורים, הכישורים והיכולות שלכם והמקומות שיקבלו אתכם לעבודה הם שיקולים מרכזיים נוספים בבחירת העבודה הנכונה ביותר עבורכם.

העדפות אישיות

למרבה המזל אנו נמצאים בעידן של שפע ובחירה מרובה. בימים עברו אדם המבקש לעבוד במקצוע כזה או אחר יורש אותו מאביו בדרך כלל, ויכול לעבוד אך ורק במקצועו הוא. בניגוד לימים עברו, היום כל אחד יכול להיות מתדלק, מלצר, עובד מפעל או כל עבודה כזו או אחרת, גם ללא ניסיון או הכשרה מתאימים בתחום. הדבר המנחה אותנו בעת חיפוש עבודה משרה מלאה או חלקית, הוא ההעדפה האישית שלנו. יש לנו את הפריבילגיה להחליט במה אנו מעדיפים לעבוד ובמה לא נהיה מוכנים לעבוד לעולם, ולעמוד מאחורי הבחירה הזאת. בניגוד למדינות אחרות בהן שיעור האבטלה יוצא דופן באופן חריג, במדינת ישראל יש משרות פנויות רבות שהופכות את מטלת חיפוש העבודה למשרה חלקית או מלאה לקלה ביותר.

תנאים

אם תחשבו על זה מהצד של המעסיק, הרי כל מעסיק יעדיף עודף שישאר איתו לאורך זמן. הכשרה של עובד, זמן ההתרגלות שלו ומאמצי הקליטה שלו הם עבודה הנדרשת מהמעסיק בכל פעם שמגיע אליו אדם חדש לעבודה. עובדים במשרה מלאה יקבלו בדרך כלל תנאים מקיפים ומלאים יותר, על מנת לתמרץ אותם למלא את משבצות העבודה הנדרשות במקום עבודתם.

עוד בנושא חיפוש עבודה

אתר חיפוש עבודה חינם בשונה מאתרים של חברות כח אדם/השמה אתר ג'וב קרוב דוגל בגישה מקצועית המבקשת להצליב בין תחומי כישורייך ויכולותייך לבין מעסיקים הדורשים המובילים במשק
חיפוש עבודה קרובה לבית מחפשים עבודה במרחק נגיעה? רוצים למצוא עבודה במרחק נגיעה? אתם בעמוד הנכון! ...
כמו כפפה ליד? כך תחליטו אם מקום העבודה מתאים לכם האם יש לכם מושג מהו מקום העבודה המתאים לכם יותר מכל? מהו סוג החברה בה כדאי לכם לעבוד? איזה סוג של ארגון? הנה כמה עצות על מנת שתמצאו לעצמכם את מקום העבודה האולטימטיבי.
צרות של עשירים: כך תבחרו בין כמה הצעות עבודה ידוע שקשה למצוא את העבודה המושלמת, אבל לפעמים, הקושי הוא דווקא לבחור בה מבין הצעות נתונות. נכון, אם אתם מתמודדים מול ריבוי של הצעות עבודה אז בהחלט ניתן לומר שיש לכם מזל בחיים, אבל מנגד, זו סיטואציה מלחיצה ביותר.
נקה סגור